Loading cart contents...
View Cart Checkout
Cart subtotal: $0

[layerslider id=”2″]

 

אמנים


אודות הגלריה

גלריה בינט נוסדה בירושלים בשנת 1962 על-ידי גרשון בינט.

הגלריה בתל-אביב נפתחה בשנת 1969, על-ידי ילדיו של גרשון, דוד ורודי בינט.

הגלריה ייצגה אמנים ישראלים, מודרניים ועכשוויים.

לאורך השנים, הגלריה פעלה וייצגה אמנים ישראלים מן החשובים ביותר, כגון ברגנר, ארדון, קלאפיש, ראוכוורגר ועוזרי, בדרכם להכרה בינלאומית.

הגלריה מנוהלת כיום, ומאז שנת 2012, על-ידי גבי בינט, נכדו של גרשון, , וערכה עשרות תערוכות לאמנים לאורך השנים.

לאחר כ-50 שנות פעילות, הגלריה שינתה את דרך פעולתה, ואינה מייצגת עוד אמנים, או עורכת תערוכות.

הגלריה מציעה לקהל הרחב להתרשם מאוסף אמנות גדול ומתחדש, המוצג באתר וזמין לרכישה. האתר כולל מגוון של כ-200 עבודות מקוריות וכ-400 סדרות שונות של הדפסים חתומים וממוספרים.

בנוסף, ניתן לקבוע פגישה בתיאום מראש בטלפון או במייל.

03-5238910

binethgallery@binethgallery.com

מרדכי ארדון

נולד ב-1896 בפולין. ועלה לישראל ב-1933. היה מגדולי הציירים הישראלים ובעל שם עולמי. יצירותיו משקפות ממד מטאפיזי השואב את השראתו מעולם התרבות היהודי, תוך שימוש בשפה סמלית וברוח האמנות המופשטת והסוריאליסטית האירופית. בתערוכת הביאנלה של ונציה בשנת 1954 זכה ארדון בפרס אונסק”ו ובשנת 1963 זכה בפרס ישראל לציור.הוא לימד ואף ניהל את בצלאל בירושלים. ארדון זכה להכרה בינלאומית חשובה, ואף יוצג על-ידי גלריות מן השורה הראשונה בעולם. הוא נפטר בשנת 1992.

יוסל ברגנר

נולד בשנת 1920 באוסטריה, והיגר לאוסטרליה בגיל 17, שם למד ציור. הוא עלה לישראל בשנת 1950, ומאז הוא חי ויוצר בעיקר בתל אביב. יצירותיו מביע ברגנר את נשמתו והווייתו באמצעים ציוריים-ספרותיים וסימבולים, ואלו הוצגו בתערוכות רבות בארץ ובעולם ונרכשו על ידי אספנים רבים. ברגנר הוא חתן פרס ישראל לאמנות לשנת 1980. הוא אינו מחשיב עצמו כאמן סוריאליסטי, כי אם כ”אוהב סיפורים”. ברגנר הציג במוזיאונים בישראל וברחבי העולם.

פימה (אפרים רויטנבגרג)

נולד בחרבין, סין, בשנת 1916. גר בירושלים ויוצר בכתב יד ייחודי המושפע ממסורת הציור הסינית בשילוב עם זו של העולם המערבי; קליגרפיה סינית בשילוב השפעות של ציור צרפתי של המאה ה-20. שקיפות צבעונית וקומפוזיציות מופשטות מאפיינות את ציוריו. פימה הציג במוזיאון ישראל בירושלים, במוזיאון תל אביב לאמנות ובמוזיאון היהודי בניו יורק. נפטר בשנת 2005.

ליליאן קלאפיש

נולדה בצרפת ב-1933. מאז 1969 חיה בירושלים ופריז לסירוגין, וכיום בפריז. יצירתה של קלאפיש מעוגנת במסורת הציור האירופאי . נופי ירושלים ופנים הסטודיו שלה מתוארים מזווית ראייה שמתעניינת בשאלות יסוד של מבנה, חלל, אור וצבע. בשנת 2001 זכתה בפרס מטעם שר המדע התרבות והספורט, וכן בפרס בהרב  במסגרת פרסי מוזיאון תל-אביב לאמנות. הציגה במוזיאון תל-אביב לאמנות ובמוזיאון ישראל.

יאן ראוכוורגר

נולד בטורקמניסטן ב-1942. עלה לארץ בשנת 1973, גר ביפו. מרבה בציור דוגמניות בסטודיו, אותן הוא גם מפסל לפעמים, ובתיאורי נופים בארץ ובמקומות אחרים בהם הוא מבקר. הציור שלו עשיר באסוציאציות מההיסטוריה של האמנות, ויחד עם זאת שומר על רעננות של אמנות עכשווית. הציג בארץ תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות, וכן תערוכת יחיד במוסקבה ב-1994. הציג במוזיאון ישראל תערוכה בשנת 2004.

מיכאל קובנר

נולד בחדרה בשנת 1948. הציג תערוכות יחיד והשתתף בתערוכות קבוצתיות רבות בארץ ובארה”ב. תערוכה רטרוספקטיבית שלו הוצגה במוזיאון לאמנות ישראלית ברמת גן ב-2002. קובנר מחובר לנוף הארץ ולהווי הישראלי אותם הוא מתאר מנקודת מבט אוהבת וביקורתית. המונח “מקום”, רווי המשמעות, מגדיר את גישתו לציור. הוא עובד בדרך כלל על סדרות של ציורים בנושא מסוים, כמו למשל: בתים בעזה, מתבנים, הרי ירושלים. קובנר מצייר גם בניו-יורק, כל שנה במשך חודשיים, ועבודותיו משם הוצגו בארץ ובחו”ל, ונמצאות באוספים חשובים.

יגאל עוזרי

נולד בחולון בשנת 1958. עבודותיו המוקדמות עסקו בנושא “ארכיטקטורה שלא נבנתה” – ציורים שמעוגנים במתווים של ארכיטקטים שאי אפשר היה להוציאם אל הפועל. עסק גם בנושא הכסא הריק, השמלה, ו”הנעדר הנוכח”. הטכניקה של עוזרי עשירה בחומרים כגון צבעי זכוכית, עלי זהב, קולאז’ים של נייר וצילומים. עוזרי הציג במוזיאון ישראל בירושלים בשנת 1995 ובמוזיאון תל אביב לאמנות בשנת 1997. כיום חי ועובד בארה”ב, ומציג בתערוכות חשובות בחו”ל.

שרון פוליאקין

נולדה בחיפה ב-1964. בוגרת בצלאל האקדמיה לאמנות ועיצוב. ציוריה מעוגנים ועוסקים בעולמה הפנימי ובמפגש שלו עם המציאות. סגנון עבודתה מושפע מעיסוקה בתחריט. פוליאקין היא זוכת פרס מטעם קרן תרבות אמריקה-ישראל לשנת 2001. עבודות שלה נמצאות באוספי מוזיאון ישראל לאמנות בירושלים, מוזיאון תל אביב לאמנות, והספרייה הציבורית בניו-יורק. הציגה במוזיאון תל-אביב ובמוזיאון ישראל.

אלכס קרמר

נולד בטג’יקיסטן ב-1966 ועלה לארץ כשהוא בן 16. גר בירושלים. אמן עכשווי פורה שציוריו עשירים בצבע וטקסטורות. הנושא שמעסיק אותו לאורך השנים הוא תנועה – תנועת הגוף של האמן המצייר מול תנועתו של האובייקט המצויר. הטכניקות בהן הוא משתמש מגוונות, ביניהן גם תחריט. ציוריו של קרמר נמצאים באוספי מוזיאון תל אביב לאמנות ומוזיאון ישראל בירושלים. זכה בפרס האמן הצעיר מטעם משרד המדע התרבות והספורט לשנת 2001.. קרמר הציג במוזיאון תל אביב לאמנות, תערוכת יחיד.